Filmowanie w różny sposób z użyciem Glidecam

stabilizatorObecnie można zauważyć, że filmowanie wykonywane jest na wiele sposobów. Można, bowiem wykorzystać do tego wiele sprzętów. Oczywiście wówczas należy mieć pewność, że każdy z nich będzie dawał nam możliwość zrobienia filmu na bardzo wysokim poziomie. Jest to bardzo ważne zwłaszcza, gdy profesjonalnie podchodzimy do tego typu zadań. Wówczas należy zapoznać się z właściwościami kamer czy też lustrzanek. Jednak należy zadawać sobie sprawę także z tego, że każde te urządzenie służące do filmowania obrazów powinno mieć taki sprzęt, jakim jest stabilizator. Dzięki niemu dużo łatwiej będzie nam zapanować nad naszym sprzętem tak by w każdych warunkach móc zrobić dobry film.

Bardzo często w branży wykorzystywane są stabilizatory Glidecam. Są one popularne zarówno wśród osób dopiero, co zaczynających swą przygodę z kaperowaniem jak i u bardziej doświadczonych. Ich bardzo często powtarzaną zaletą jest możliwość filmowania w ruchu. Dzięki czemu można bardzo płynie uchwycić nawet mocno dynamiczny obraz. A jak wiadomo jest to bardzo ważna cecha gdyż wiele scen w filmach czy tez i w naszym codziennym życiu jest dynamiczne. I tylko takie uchwycenie będzie oddawać całe piękno danego obrazu. W przeciwnym razie stanie się ono nijakie i pozbawione sensu. Dlatego też nawet, gdy nasze filmowanie będzie sprowadzać się jedynie do scen na weselach czy też innych uroczystościach bardzo ważne jest takie rozwiązanie. Oczywiście bardzo często będziemy mogli spotkać się z opiniami, że nie są potrzebne nam stabilizatory i takie samo rozwiązanie dadzą nam lustrzanki podczas kręcenia wielu scen. Jednak należy mieć na uwadze, że w momencie wykorzystywania stabilizatorów mamy możliwość uzyskania obrazu na wysokim poziomie. A jak wiadomo nie zawsze taki efekt uzyskamy w momencie pracy tylko i wyłącznie z użyciem lustrzanki.

Również, co ważne nie zawsze my sami będziemy na tyle opanowani i stabilni by mieć pewność, że nasz obraz będzie płynny. I dlatego też wówczas użycie stabilizatora będzie jednym z najlepszych rozwiązań. Oczywiście kupno takiego sprzętu będzie dla nas dodatkowym kosztem, ale na pewno w szybkim czasie zauważymy pozytywy tego wydatku. Tyczy się to osób zarówno pracujących w takich zawodach jak filmowanie oraz u osób, które czysto amatorsko podejmują się kręcenia różnych scen. Na pewno jakość obrazu będzie dużo lepsza niezależnie od czynników zewnętrznych.

Dodaj komentarz