Jak używać lustrzanek do kręcenia filmów wideo?

lustrzankaNa pewno nie raz przydarzyła nam się sytuacja, kiedy chcieliśmy bardzo szybko nagrać jakiś materiał. Byliśmy na wycieczce za granicą i coś przykuło nasza uwagę. Nie mieliśmy pod ręką kamery, ponieważ to dosyć duży sprzęt i ciężko by było z nim podróżować. Jest jednak na to doskonały sposób. Po prostu następnym razem zabierzmy ze sobą wielofunkcyjną lustrzankę.

Dzisiejsze lustrzanki jakie można znaleźć w wielu sklepach są naprawdę dobre pod względem jakości i wychodzą nimi całkiem przyzwoite nagrania wideo. Niektórym wydaje się, że nagrać dobry film wideo może jedynie profesjonalista. Poniekąd jest to prawda, ale samemu można nagrać całkiem dobre nagranie, które do własnych potrzeb będzie miało odpowiednią jakość obrazu. Samo używanie lustrzanki, aby nakręcić film wideo nie jest skomplikowane. Bardzo szybko można być obcykanym w jej obsłudze, ale jeśli już chodzi o jakość filmu to tutaj doświadczenie i jakakolwiek wiedza filmowa może okazać się przydatna.

Początkujący filmowiec może uczyć się techniki filmowania uczęszczając na różnego rodzaju kursy. Może również poszukać w Internecie informacji na temat obsługi poszczególnych modeli lustrzanek, aby sprawdzić jak jej używać, aby były wymagane efekty. Lustrzanka pozwala na nakręcenie filmu w każdej sytuacji. Sprawdzi się nawet w ekstremalnych warunkach, gdzie ciężko by było dostać się zwykłą kamera.
Bez wątpienia każdy kto posiada lustrzankę wie jak wiele ma zalet to urządzenie. Pozwala za jednym zamachem nagrywać film wideo i jednocześnie możemy za jej pomocą robić zdjęcia. Mamy i aparat i kamerę w jednym urządzeniu. Czy można chcieć czegoś więcej. Kamera to dodatkowy ciężar i jeśli jesteśmy na jakiejś wyprawie ciężko będzie nam się z nią poruszać. Trzeba ją nosić na ramieniu i tym samym po kilku godzinach zwiedzania możemy odczuwać spory dyskomfort. Lustrzanka jest o wiele mniejsza i łatwością można ja założyć na szyję lub schować do torebki, czy też plecaka. W zaledwie kilka minut ją wyjmiemy i możemy zrobić zdjęcie, czy też nagrać jakiś ciekawy filmik. Lustrzanka sprawdzi się doskonale w wyprawach do Afryki, gdzie ma się niespodziewane spotkania z dzikimi zwierzętami. Dzięki niej można w ekspresowym tempie takie spotkanie uwiecznić na nagraniu. Czasami mała rzecz może być więcej warta niż ogromne przedmioty. Tak jest w przypadku lustrzanek. Mała rzecz, a daje naprawdę wiele możliwości.

Zobacz efekty filmowania lustrzanka cyfrową

Dodaj komentarz